Soor? 20.11.18 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere, minu perearst ei oska rohkem aidata mind, tema diagnoos soor. Välja kirjutatud Daktarin ei aidanud, proovisin ka Trachitoli käsimüügist.
Piimatooteid ei tarbi, joon piisavalt palju. Iga õhtu puhastan keelt kuid keele tagaosa jääb puhastamata, pildil on näha kui paksult seda valget seal on
Tänan

Arst vastas:

Kristi Otsmaa

dr Kristi Otsmaa

Perearst

Tere!
Pildi järgi otsustades võiks küll arvata, et tegu on kandidoosiga ehk sooriga. Kandidoos on inimese normaalsesse mikrofloorasse kuuluva pärmseene Candida albicansi tekitatud põletik. Kandidoos tekib immuunsüsteemi vastupanuvõime nõrgenemisel. Suu kandidoosile on iseloomulik ka paha maitse ja põletav tunne suus. Kui kandidoos on suuõõnes, võib see olla ka söögitorus. Mõnikord võib kandidoos tekkida ka reflukshaiguse tüsistusena.
Kui lokaalsed seenevastased ravimid on jäänud efektita, tuleks kaaluda seenevastast tablettravi. Tegu on retseptiravimitega, mida saab määrata arst.
Toiduainetest soodustavad kandidoosi suhkur ja alkohol, neid oleks kasulik vältida. Süüa tasuks piimhappebakteritega rikastatud jogurtit.
lugupidamisega
Kristi Otsmaa
perearst