Silmaalused 25.10.18 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere. Mul on selline probleem et juba väga pikka aega mu silmaalused no kuidas öelda kisuvad ja ma koguaeg tõmban neid alla poole. Need padjad mis silma all ääres on kisuvad üles nii et vahest lihtsalt võtab pool nägemist. Nad katsudes surisevad. Arvasin et probleem selles et kuna mul ka kaela ja õlavöötme valud et siis ka sealt kõik pinges sest tõesti on see kaua kestnud. Ühe silma alt katsudes on ka, tundub et nagu valulik muna. Ma ei tea enam kuhu pöörduda sest tõesti, ma olen 26 ja see kiskumine põhjustab tohutult kortse. Söön kõik vajalikke vitamiine ja käin massaažis, isegi nõelravis nüüd. Millest selline asi ma ei saa aru. Vastust oodates

Arst vastas:

Kristi Otsmaa

dr Kristi Otsmaa

Perearst

Tere!
Valulik sõlmeke silmalaul on tavaliselt nn. rahetera. Rahetera on silmalau põletik, mis on tingitud näärme ummistusest. Rahetera on sage kõikides eagruppides. Seda soodustab lauserva põletiku esinemine. Lauserva põletikule on iseloomulik liivatera tunne silmis, ebamugavustunne, väsinud silmad.
Kuna ilma patsienti nägemata on väga keeruline rohkem midagi arvata ja välja pakutud diagnoos on puhtalt oletuslik, oleks mõistlik pöörduda oma perearsti või silmaarsti vastuvõtule. Silmaarstile pöördumiseks pole saatekirja tarvis.
lugupidamisega
Kristi Otsmaa
perearst