Madal palavik ja kõhulahtisus. 15.10.18 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Viimased 7 päeva on olnud madal palavik (37-37.3 C, kaenlaalt kraadides) ja kõhulahtisus. Tavaline temperatuur on eluaeg olnud 36.4-36.6C.
Esimesed 3 päeva tundsin ennast halvasti, siis juba täiesti tervena, kuid kõhulahtisus ning madal palavik on püsinud.
Perearstil tehtud veeniveri näitas, et vererakud, hemoglobiin, raud on korras ning põletikunäitaja samuti. Samas saadeti mind verd andma vahetult peale hommikusööki, umbes tunnike- perea. ütles, et selleks ei pea söömata olema.

Rooja on vedela koostisega, käin päevas 1-3x. Tavaliset peale söömist või hommikul. Enam enesetunne halb ei ole.

Kas peaksin uuesti perearstile pöörduma? On tegu mõne viirusega või midagi tõsist? Muid sümtomeid nagu ei märka, selle ndl sees on mõnel õhtul kõhus pistmise tunne olnud aga kiirelt 10min jooksul möödunud. Isegi varasemalt olnud väsimust enam ei ole.

Loodan väga vastust saada, et kas on midagi hirmsat minuga lahti. Isal ja õel oli samuti 1p kõht lahti kuid siis rohkem ei olnud neid probleeme. Minul aga kestev.

Arst vastas:

Kristi Otsmaa

dr Kristi Otsmaa

Perearst

Tere!
Kuna ka teistel pereliikmetel olid sarnased sümptomid, siis tõenäoliselt on tegu siiski viirushaigusega. Üks ja sama viirusnakkus võib erinevatel inimestel kulgeda erinevalt sõltuvalt konkreetse indiviidi immuunsüsteemi eripäradest. Kui tänaseks on Teie enesetunne juba paranenud, vereanalüüs korras, siis muretseda pole põhjust. Soovitan soole normaalse mikrofloora taastamiseks teha 2-nädalase ravikuuri probiootikumidega, näiteks Enterol. Arsti poole oleks vaja uuesti pöörduda siis kui kaebused kestavad üle ühe kuu. Kui enesetunne on hea, pole ka tarvis iga päev kraadida.
lugupidamisega
Kristi Otsmaa
perearst