kuumad hood 18.10.17 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! Käisin juuli lõpus soole uuringul,mis oli minule väga hirmus,kus mu keha oli valust krampis
Peale uuringut on mu kaelas torkiv valu(mitte kogu aeg),nagu oleks paks ja kogu-aeg
kuumad hood kaelast näkku ja lööb kaela ja näo märjaks tugevalt eriti õhtul veel tihemini,ning vererõhu kõrgemaks
Enne uuringuid ei olnud midagi sellist

Arst vastas:

Kristi Otsmaa

dr Kristi Otsmaa

Perearst

Tere!
Eeldan, et mõtlete sooleuuringu all koloskoopiat. Ei oskaks seda uuringut küll kirjeldatud kaebustega kuidagi seostada. Kuumahood on kõige sagedamini seotud östrogeenipuuduse ja klimakteeriliste vaevustega. Klimakteerilised vaevused algavad reeglina menopausi lähenenedes ja peale menopausi nende esinemissagedus ajas järjest väheneb. Ehkki mõningatel juhtudel võivad kuumad hood püsida 10-20 aastat peale menopausi. Teie kirjast ei selgu, mis vanuses Teil oli menopaus. Kui see oli nii, nagu naistel keskmiselt s.o. 51 aasta vanuses ja varasemalt pole klimakteerilisi vaevusi kunagi olnud, on ebatõenäoline, et need nüüd tekkisid.
Taolised kaebused võivad olla ka somatoformset laadi, st. et kaebused on küll kehalist laadi, kuid nende põhjuseks on psühhoemotsionaalne stress.
Kirjas olevate andmete põhjal ei oska täpsemaid soovitusi anda, loogiline oleks pöörduda diagnoosi täpsustamiseks oma perearsti poole.
Lugupidamisega
Kristi Otsmaa
perearst