tükk kahe kulmu vahel. 01.04.07 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on juba aastaid (vähemalt 4) olnud kahe kulmu vahel, rohkem vasakpoolse kulmu juures selline 0,5 cm läbimõõduga kõva tükk naha all. Seda saab liigutada ja selline kühm on üleval. Enam-vähem nagu M&M komm oleks naha all. See ei valuta, ei kasva ja ei häiri mind kuidagi, kuid vahel siiski tuleb pabin sisse, et mis see küll olla võib. Sest kunagi seda polnud ju seal. Äkki on kasvaja, kuigi ma ei usu seda eriti. Ei ole sellega arsti juurde pöördunud, sest kardan, et see on liiga tühine asi. Samas ei tea ka, et millise arsti juurde sellise asjaga pöörduda.
Kas see võib olla midagi ohtlikku ja peaksin ma pabistama?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tervist
Võimalik, et see on nahaalune rasutsüst. Eks see veidi häirib ja rikub välimust, seda võiks kirurgiliselt eemaldada. Võtke ühendust oma perearstiga, kui tal on kogemus ja varustus teeb ta selle asja ära 15 minutiga. Kui mitte siis aitab polikliiniku kirurg.
head tervist soovides,
Madis Veskimägi