Raua tase madal 24.04.24 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Sain vereproovi vastused.
Ferritiin, Hemoglobiin, Hematokrit, MCH kõik näidud normis.
Aga eraldi Raud on alla normi.
Kõik teised näitajad olid ka korras.

Viimasel ajal tunnen väga tugevat väsimust ja päeva jooksul tekib ka õhupuudus hetki, kas see võib olla seotud rauapuudusega?

Kui ainult raua näitaja on alla normi, kas piisab korralikust toitumisest ja raua tablettidest.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Üldiselt kui hemoglobiin jt on normis, siis ainult rauataseme langus ei tohiks väsimuse põhjus olla. Võib-olla on midagi muud, mida peabki koostöös arstiga uurima ja ravima.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi