1aastase lapse jalad raksuvad 31.05.21 / Peavalu

Külastaja küsib:

1aastase lapse jalad raksuvad/naksuvad kui ta kükakil asendist püsti tõuseb. Olen seda täheldanud juba terve kuu jooksul. Kas see on normaalne? Laps sööb ja joob normaalset toitu ning vitamiinid peaksid korras olema

Arst vastas:

Vanda Kristjan

dr Vanda Kristjan

Perearst

Tere!

Liigeste naksumine ja raginat ei loeta patoloogiaks . Sidekoe elastsus on individuaalne, vahel venivam, vahel jäigem.
Lihaskarkassi areng ja liikumine võib kaebust vähendada.

Head soovides,
Vanda Kristjan