Lapsel valus pepus 04.04.22 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere. Mure pea 3a poisil. Mõned kuud tagasi põdes suht kergelt ilmselt kõhuviirust. Korra oksendas ja kõht oli veidi korrast ära. Peale seda aga hakkas ühel päeval kurtma pepus valu. Nutma hakkamiseni lausa, süles rahunes. Kakale minna ei tahtnud, sest oli valus. Kuid mingi aeg tuli seda teha ka suure valuga. Kaka oli heledam ja nagu pasteet. Kõht pole tal kinni olnud. Mõned päevad see kestis ja siis, kui kaka hakkas olema nagu junn, kadus ka valu. Tihtipeale olen märganud ka kerget vahtu või lima kakas. Nüüd üle tüki aja on jälle see mure tagasi. Meie perearst ütles, et see on hirm kskamise ees ja et see kaob ise. Ütlen veel, et kõht kinni pole tal olnud. Ehk saan siit mingit asjalikku nõu.

Arst vastas:

Vanda Kristjan

dr Vanda Kristjan

Perearst

Tere!

Pärasoole piirkonna limaskest on õrn ja tundlik. Valuliku kogemuse järgselt võib lapsel olla hirm valu kordumise ees. Kui roe on pehme, siis soovitaksin lokaalselt igapäevaselt, lisaks adekvaatsele hügieenile, lokaalselt kaitseks salvi. Soovitan küsida apteegis sobivat preparaati.

Head soovides,
Vanda Kristjan