Valu 05.03.22 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere! Olen 20 aastane neiu. Paar päeva tagasi hakkasin tundma valu reie/ kubeme piirkonnas (täpsemalt jala ja keha ühendus kohas). Valu on tunda katsude ja kõndimisel/liigutamisel. Katsudes tunnen õrnalt ka nagu mingit muna. Lisaks on mul ka viimasel ajal sama jala talla alat pidevalt krampis või tunne et kohe tekib kramp (ei teagi kas need kaks kuidagi seotud on). Kas oskate öelda milles asi võiks olla või kuhu pöörduma peaksin?

Arst vastas:

Vanda Kristjan

dr Vanda Kristjan

Perearst

Tere!

Reie ja kubeme piirkonna valu ja "muna" tundmine võib viidata reaktiivsele lümfisõlmele. Lümfisõlm suureneb ja muutub valulikuks kui on antud piirkonnas põletik. Sagedasemad põhjused günekoloogiline, uroloogiline või seedtrakti põletik. Soovitav on arstiga nõu pidada, et täpsustada kaebuse tekitanud põhjust.

Head soovides,
Vanda Kristjan