Munake beebi kuklas 01.03.22 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere. Mure siis selline, et u nädal tagasi avastasin 4.5 kuusel beebil kuklanukil munakese. Kui beebi hoiab pead sirgena siis tunda ei ole. Kui pea alla laseb( vaatab alla) siis on ühel nukil kohe munake peal. Katsudes valus ei paista olevat, tundub selline rasvavolt aga täitsa tuntava munakesena (pehme). Perearstile veidi aega ja telefoni teel arvas et midagi tõsist ei ole ja soovitas oodata järgmise visiidi ära, aga mina ikka mures ( 2,5 kuuselt oli kõhuviirus ja vereproov oli korras) kaalu tuleb ka ilusti. Muidu on hea tujuline. Kuid ei saa kuskilt infot mis see olla võiks ja kaua selline asi olla võib.

Arst vastas:

Vanda Kristjan

dr Vanda Kristjan

Perearst

Tere!

Väikestel lastel on kaela piirkonnas viirushaiguse tagajärjel sageli tuntavad reaktiivsed lümfisõlmed. Kui need on üksikud, pehmed ja valutud, siis muretsemiseks põhjust ei tohiks olla. Mõnel juhul võivad nad olla tuntavalt väga pikalt.

Head soovides,
Vanda Kristjan