Infot usside kohta 15.02.22 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere!

Sooviks natukene infot naaskelsabade kohta. Nimelt kui päraku sügelust pole, siis kas see tähendab, et emased ussid munemas ei käia ja mune pärakupiirkonda ei teki või käivad nad ka munemas niimoodi, et inimene sügelust ei tunne? Kui sügelust pole siis kas see tähendab, et munemist väljaspool sisemust ei toimu ja munad ei saa ka edasi levida aluspesule, voodipesule jne? Või kas munemine ja munade satumine pärakupiirkonda vōib kulgeda ka ilma sügeluseta?

Arst vastas:

Vanda Kristjan

dr Vanda Kristjan

Perearst

Tere!

Naaskelsabade korral on kihelus päraku piirkonnas põhiline sümptom. Kihelus on intensiivne ja häiriv, eriti öösiti. Sooleparasiitide kahtluse korral võib sesundi täpsustamiseks anda analüüsi.

Head soovides,
Vanda Kristjan