Uimane pea peale koroonat 14.02.22 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere!

Olen just vahetult koroona läbi põdenud, kulges kerge köha-nohuga, mis taandusid 4-5 päevaga. Sealjuures ei tundnud kordagi väsimust ega jõetust põdemise ajal. Isolatsiooni viimastel päevadel, kui köha-nohu polnud, tabas mind pearinglus, mis järgnevatel päevadel on üle läinud uimase pea tundeks ja samuti survetunne meelekohtades.
Magan ülihästi ja üleüldine enesetunne on ka hea. Kas peaprobleemid on nohu tagajärg või kuidas sellest tundest võitu saada?

Arst vastas:

Vanda Kristjan

dr Vanda Kristjan

Perearst

Tere!

Pärast viirushaigust võib esineda erinevaid kaebusi. Kui pea uimasus ja surve tunne meelekohtadel on ainsad kaebused, siis tõenäoliselt on see ajaga mööduv probleem. Reziim peaks olema vastavalt enesetundele, pigem puhata, täisväärtuslik söök ja jook annab võimaluse aja jooksul enesetunde normaliseerumiseks. Kui lisandub veel teisi kaebusi, siis peaks oma arstiga nõu pidama, sest vahel kujunevad ka hilisemad tüsistused.

Head soovides,
Vanda Kristjan