Kurgu ärritus ja pidev tugev köhatamine 08.02.22 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere!
Paar aastat on käidud murega perearsti juures. Suunatud nina-kõrva-kurgu arstile, raviks ninasprei-mõju ei olnud. Kopsuarstil käidud-korras, ainult kurgys kerge punetus. "Mõõka" käidud neelamas, helicobakteri ravi. Midsgi ei parane. Perearst enam kuhugi suunata ei oska aga probleem ju on. Abikaasa ütleb, et tema arsti juurde enam ei lähe, et ta harjunud ja nagunii ei aita, teeb ainult ennast lolliks. Aga mina ja teised inimesed näevad ja kuulevad, et midagi on valesti ja see "midagi"vajab ravi. Kelle poole oma murega pöörduma pean?

Arst vastas:

Vanda Kristjan

dr Vanda Kristjan

Perearst

Tere!

Köha on organismi üks kaitsereaktsioonidest. Kirjelduses esitatud informatsiooni alusel on raske midagi arvata, sest kolme eriala arsti on konsulteerinud ja köha põhjus ei ole selgunud. Kas patsient tarvitab mingeid ravimeid? Näiteks on teatud rühm vererõhu ravimeid, mis ärritusköha kõrvaltoimena võivad anda. Kas Helicobakter pylori ravi ajal , mis kestab 14 päeva, oli ka köha sama intensiivne? Maohappe tagasivoolu probleem annab köha sümptomit sageli ja võib kurgu ka punaseks teha. Võib teha nn prooviravi mao hapet siduva preparaadiga (näiteks omeprazool 40 mg) 14 päeva. Kui kaebus jätkub, siis peaks uuesi oma arstiga nõu pidama.

Head soovides,
Vanda Kristjan