kurk 21.08.22 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere
millest võib tekkida kurku valge tugev triip ? avastasin 2 päeva tagasi. samuti kurk valutab.
mandlioperatsioon oli 2 kuud tagasi.

Arst vastas:

Vanda Kristjan

dr Vanda Kristjan

Perearst

Tere!

Fotol olev valkjas triip on kurgukaare osa, mis koosneb osalt sidekoest. Kurgu kuristamist tänapäeval ei soovitata, sest ärritab limaskesta ja tekitab valu. Soolalahu ka kuivatab ja ärritab kurgu limaskesta.
Kui tunnete ebamugavust või valu kurgus , siis pärast mandlite eemaldamise operatsiooni soovitan kasutada õliseid kurgu pihusteid, mis rahustavad ja kaitsevad limaskesta.

Head soovides,
Vanda Kristjan