Depressiiv-maniakaalne psühhoos 13.07.22 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Loodan, et pöördun õige inimese poole.
Teema puudutab rohkem pärilikkust, seega palun suunake mind edasi, kui usute, et keegi teine oleks õigem vastama.

Kui mu partneri perekonnas (tema vennal) on depressiiv-maniakaalne psühhoos, siis kui tõnäoline on, et see kandub ka minu tulevastele lastele?

Lugupidamisega

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Meeleoluhäireid mitmeid, bipolaarse häire korral on pärilikkus 0,6 - 1,6 %. Kuna abikaasal seda häiret ei ole, siis nö varjatud pärilikkuse osa on sellest oluliselt väiksem. Täpsemalt ei oska öelda. Üks asi on teoreetiline võimalikkus ja teine - reaalne elu.
Ei oska teile täpsemalt öelda. Täpsem info algab abikaasa venna tervisest ja tema raviarstist.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet