Seoses diskiprolapsiga pükste märgamine 08.12.11 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Selle aasta suvel tehti mulle 2 korda seljaoperatsiooni. Varem ma ei täheldanud, et oleks olnud pükste märgamisega mingeid probleeme. Neurokirurgi arvates op õnnestus, tõsi, jalanärv pole veel taastunud ja ka selg valutab endiselt. Üks pool kuud tagasi avastasin, et pika istumine peale püksid märguvad. Kas see võibolla seljanärvist või pean otsima muud põhjust? Ja kui seljast, siis miks alles nüüd tekkis, mitte siis, kui olin ikka väga haige, isegi kõndimine oli häiritud? Kõndimisel ega seismisel probleemi pole, ainult, kui olen tööl (istuv töö).

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Seljadiski väljasopistuse korral võivad esineda ka põiehäired. Siis aga peavad valud olema mõlemas jalas, samuti tuimustunne jalgade vahel ja tuharatel. Kui kõik see puudub on tõenäoliseks põhjuseks põie sulgurlihase nõrkus. Tuleks pidada nõu günekoloogi või uroloogiga.

Dr. Ain Pajos