Valu vasakus jalas 12.11.06 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Probleem järgmine, et täiesti ootamatult tekkis valu vasakusse jalga, alguses nagu reie tahakülge. Järgmisel päeval oli valu nagu tuharas teatud piirkonnas sügaval (oleks nagu mingi närv) ja levis sealt reide ja säärde. Istuda ei saa peaaegu üldse, eriti pehmel toolil. Lamades selili ja paremal küljel valu ei ole. Kui aga hommikul tõusta on esimeste sammude tegemine äärmiselt valuline, sääres kui põlveõndlas ja reies on väga tugev valu. Kõndida saab ainult vaevaliselt ja nii juba 4 päeva. Ennem pole midagi sellist olnud. Muidugi võiks eeldada, et tegu on selgroost tuleneva probleemiga, aga seljas valu ei ole. Samuti kipub nüüd labajalg "surema" ja tundetuks muutuma. Kas on tegu ikkkagi närvipõletiku või millegu muuga
45 aastane Peeter

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist võib olla siiski selgroo nimmeosa probleemiga-nn. läbimurdunud diskiprolapsiga. Tehke tavalised rö. ülesvõtted nimmelülidest ja broneerige aeg neuroloogile. Parim ravi on ilmselt küsida perearstilt haigusleht, olla mõni päev voodis ja vajaduse kasutada valuvaigisteid. Kui on välja kujunenud labajala nõrkus (ei saa kõndida kandadel või varvastel) on närvikahjustus süvenenud ja vajate kiiret läbivaatust ja nõustamist.

Dr. Ain Pajos
tel. 6 748 591