Valu abaluu juures ja käe suremine. 13.08.10 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

3 nädalat tagasi (arvan, et põhjuseks oli kuuma ilmaga lahtiste akendega autos sõitmine) tundsin kõigepealt valu vasaku abaluu ümbruses päris mitmes kohas. Olen selle probleemiga varemgi hädas olnud, 2 korda elus on isegi sinna novokaiini blokaad tehtud, nendel kordadel aga valu kätte ei ulatunud. Väiksemate valude korral olen saanud Dicloflexi ja pipraplaastrite abiga asja korda.
Seekord hakkas valu päev päevalt edasi kätte ulatuma, valutas kogu aeg, mitte ainult hommikuti või öösiti. Aeg ajalt tundsin vasaku käe suremist, aga need olid üksikud torked või surinad. Iga päevaga tundsin õla juures rohkem ja rohkem tugevat survet või pigistustunnet, mis liikus ringikujuliselt edasi kaenla alla ja siis ka ettepoole (antud hetkel on tunne nagu oleks mingi lai rihm õla juures ümber õlavarre tõmmatud - pitsumistunne on nii tugev). Käes tekkisid tugevamad valud, eriti küünarnukis ja randmes, mujale valu ei kiirgunud. Suurenes käe suremine ja tuimus. Praeguseks on suurem valu järele andnud, valu on selline keskmine, aga käsi on tuim ja surisev. Eriti labakäsi ja sõrmed, kõige hullemad on keskmine ja nimetissõrm.
Kätt üles tõsta valus ei ole, saan küünarnukist ja randmest vabalt liigutada. Samuti ei ole täheldanud, et ei suudaks raskemaid asju tõsta või et käsi ei suudaks neid hoida ja midagi maha pillaks. Käsi ei ole ka kusagilt paistes. Tasakaaluhäired ei ole ning mingeid muid sümptomeid ei ole.
Perearst suunas ka massaažikuurile. Ehkki puudub suur ja talumatu valu, on iseenesest probleem üsna häiriv ja eriti pikali olles ei leia käele kuidagi õiget asendit, väiksem valu on ikka kogu aeg alles.
Kui püüan pead langetada, tunnen mõõdukat valu abaluu juures ja pigistustunnet kaenla all. Kuna tagasi neuroloogi vastuvõtule saan alles augustikuu viimasel päeval, siis paluksin natuke infot. Millega võib tegu olla ja kas on siin midagi ohtlikku? Kas võib tekkida mingeid hilisemaid tüsistusi?

Tänan vastuse eest juba ette!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist võib olla näiteks kaelalülidevahelise diski probleemiga ja sealt tuleneva käenärvi ärrituse - kahjustusega. Võimalik on ka kaelanärvipõimiku kompressioon. Tavalised rö - ülesvõtted lülisamba kaelaosast võivad olla vajalikud ja informatiivsed. Vajalik on ka eriravi.