Valutavad sõrmeliigesed 21.02.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Paara kuud tagasi hakkasid valutama parema käe sõrmeliigesed (eriti öösel kui jäävad lausa kangeks). Nüüd ka vasakul käel aga vähem. Samal ajal parema käe õlavarre lihas (ülalpool küünarliigest) hakkab aeg-ajalt iseeneselikult tömblema (võbisema) ja parem abaluu kant on kuidagi imelik (tuima võitu). Mõni aeg tagasi parem käsivars ka valutas. Milles asi võb olla?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Valu ja kangus väikestes liigestes viitab reumale. Minge perearsti vastuvõtule (vereanalüüsid).

Dr. Ain Pajos