Surin vasaku käe näppudes ja südame piirkonnas 15.03.22 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Algas kõik ca kuu tagasi, kui ärkasin hommikul ja olin vasaku käe ära maganud. Tunnetus kohe taastus aga jäi kätte surin. Surin oli ka rinnus, südame piirkonnas.
Käisin kohe perearsti juures - tehti EKG, üldveri jne. Kõik näitajad olid korras. Surin kestab edasi. Midagi ei valuta - närvivalu ei tunne. Selline tunne, et seljas vasaku abaluu juures oleks mingi ‘klomp’, kus midagi oleks justkui kinni ja sealt nagu kiirgaks surin südame poole ja vasaku käe sõrmedesse (pöial ja nimetissõrm). Harvem kiirgab ōrn tuimus vasakusse põske.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Käenärvi pikaajalise kompressiooni korral, nt. sügavalt magades, võib tekkida ka närvikahjustus mis väljendub surina, tuimusena ja ka vastavate lihaste nõrkusena. Kui edasisi vigastusi ei toimu, tekib paranemine, mis kulgeb aeglaselt ja võib kesta mitmeid kuid.
Närviärritus seljas tekitab lihasspasmi selgroo kõrval ja valu mis kulgeb piki roietevahelist närvi ühte külge.
Kui seljamassaaz ei aita, tuleks pöörduda neuroloogi vastuvõtule.