Tervisemure 29.01.19 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Palun andke nõu, kas minu probleem võiks vajada neuroloogi konsultatsiooni, kas võiks tegemist olla neuroloogilise probleemiga? Peagi saab 2 kuud, kui tundsin keele otsal põletustunnet. Põletanud ma keelt polnud. Tunne on kord tugevam, siis mõnel päeval tunnen ainult nõrgalt, mõni päev jääb vahele ka. Aga üldjuhul olen seda põletustunnet vahelduvalt tundnud ikkagi enamuse ajast. Hommikuti tavaliselt pole või on õrnalt, peale lõunat ja õhtuti tunnen rohkem. Vahel on lisaks keeleotsale häiritud ka suulae hammastepoolne osa, mõnikord lausa kogu suu. Selline paks tunne, nagu oleks toomingamarju söönud. On olnud kordi, kui kogu suu kuivab ja põleb. Perearst esialgu kahtlustas seent ja määras daktarini salvi. See ei aidanud. Hambaarst oli kindel, et seen see pole. Silmaga mitte midagi näha pole. Gastroskoopia on tehtud 3 nädalat tagasi, maos probleemi pole. Uusi ravimeid pole kasutanud. Palavikku pole ja üldine enesetunne on normaalne. Ei suitseta ega tarvita alkoholi. Põletustunne suus on häiriv ja teeb väga murelikuks. Kas oskate nõu anda, kelle poole pöörduda?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui suus seent ei ole, on ilmselt tegemist närvikahjustusega ja tuleks pöörduda neuroloogi vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika