Pea nagu põleks! 09.07.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Mure nimelt selles ,et mul on siin juba mitmes päev selline tunne nagu pea põleks (pea tagant nagu kuumaks) ,kaelal on ka mõned punktid mis on valusad.Sellist assja pole enne olnud ,on vaid selliseid teravaid torkeid olnud parema kõrva taga.Hommikuti ka olemine tiba sant.Olen 26 a,naine kõhna kehaehitusega 161cm 46 kilo,Pea põrutust pole olnud ,kui lapsepõlves olen tihti pead ära löönud ,koer on ka paremalt poolt peast hammustanud ,katsudes on koera hamba jälgi tunda .

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Ehk olete maganud halvas asendis või pidanud muul põhjusel sundasendis viibima?
Arvan, et Teie puhul on tegu nn. müofastsiaalsete valudega kukla piirkonnas, mis on tingitud lihas - kõõluspingest.
Abi saab massaazist, võimlemisest. Lokaalselt võib kasutada mingit mittesteroidset põletikuvastast geeli ( näiteks Profeniid ) ja vajadusel tarvitada Ibuprofeeni 400 mg tabletti ( saadaval käsimüügis igas apteegis )3 korda päevas viie päeva vältel.
Kaebuste püsimisel soovitan pöörduda perearsti vastuvõtule.
Kaunist suve jätku soovides,
katrin kaarna

Kas see arutelu oli kasulik? Teie arvamus võeti arvesse.

Nõuanded teemal: Neuroloogia

Borrelioos+ oli isal veel selja operatsioon

Mu isal oli juunis selja operatsioon avastati healoomuline selja kasvaja . Ning lisaks veel borrelioos kõndimine raskendatud. Liigub karkude najal.

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Mis on küsimus?

Loe edasi

Silmade virvendus

Tere.. Olen 7 kuud rase.. Nüüd on olnud 2 korda silmade ees virvendus.. Peavalu pole.. Millest see olla võib? Äitah

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Väga tõenäoline on migreeni aura ilma peavaluta.

Dr. Ain Pajos
6748591
Neurodiagnostika

Loe edasi

Röntgeniülesvõte lülisamba piirkonnast

Küsimus oleks raviarsti vastuse tõlgendamises, kuna ise ei oska järeldusi teha keeruka teksti osas. Mis positiivne ja negatiivne?

Kirjeldus: SPONDÜLOGRAMMID KAELA OSAST ( AP + külgvõte):

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Vaevuste põhjuseks olevaid patoloogilisi muutusi piltidel ei esine.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika

Loe edasi

Sipelgad naha all

Tere nimelt on selline probleem et mul on juba pikkaaega ülekeha selline tunne nagu sipelgad jookseksid naha all. Eriti hull on õhtul magama minnes ja tõesti segab und ja magama ei saa jääda.

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Alustuseks tuleks vereanalüüside abil määrata mineraalainete (Na.,K., Ca, Cl. Mg) ja B grupi vitamiinide sisaldus veres et leida võimalikud puudujäägid seoses imendumishäiretega - saab teha perearst. Kui ...

Loe edasi

Röntgenil must ring

Tere!

Avastasin, et röntgenpildil on must ring rindkeres paremal pool. Mida asi see olla võib?

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Musti plekke jätavad pildile soolestikus olevad gaasikogumid. Soovitan lugeda ka pildi röntgenoloogipoolset kirjeldust .

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika

Loe edasi

Valu kuklas

Äkki oli otsmiku piirkonnas terav valu,mis liikus kuklasse. Ei saanud kummardada ega kõndida. Siis oli valu rinnakus. Olin veidi (5 min) pikali(töö juures). Tõustes oli valu just kuklas,aga nüüdseks on ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Tagantjärel on kiirelt mööduvat peavalu raske hinnata. Põhjuseid võib olla palju ja mõned neist ka ohtlikud. Valuhoo kordumisel tuleks minna uuringuteks EMOsse.

Dr. Ain Pajos
6748591
Loe edasi

uuring

Tere!
Kas te oskaks palun mulle öelda, mis uuringuga on võimalik tuvastada ajuarteri aneurüsmi ? Kas MRT uuring koos kontrastainega on selline uuring mis tuvastaks selle ära? Küsin kuna soovin omal ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Aneurüsmide tuvastamiseks on kasutusel aju angiograafia koos kontrastaine süstimisega nii CT kui MRT baasil . Kolmedimensiooniline MR angiograafia on viimasel ajal enim kasutusel.

Dr. Ain ...

Loe edasi

Millega võiks olla tegemist?

Tere. Ligi pool aastat tagasi tekkis vasakus kehapooles nõrkus ja tuimus - käsi ja jalg muutusid jõuetuks, vasak silm raskeks ning uduseks, mööda selgroogu pulseeris üles-alla kuum valuhoog, paari nädala ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Kas neuroloog teostas ka läbivaatuse või piirdus ainult uuringute tulemustega. Ärevuse korral määratakse tavaliselt antidepressandid, kas neist on olnud abi? Soovitan uut neuroloogi konsultatsiooni.
Loe edasi

Valu jalas kannast põlveõndlani.

Tere, Tekkis ootamatult valu kannas, mis kiirgab üles kuni põlveõndlani. Kannale toetumine valulik, istudes valu leeveneb, käies muutub kiiresti tugevaks.

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Ilmselt on valu põhjuseks kas kannakõõluse põletik või probleem liigesega. Tuleks nõu pidada ortopeediga.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika

Loe edasi

Valu paremas käes.

Tere.mul parem käsi õlast kuni käelabani juba paar nädalat valutab.pole kukkunud ega vigastanud kätt.raske ja valulik kätt liigutada.valu oleks justkui sügaval sees.käsi aeg-ajalt suriseb ja mõnikord ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Põhjuseks võib olla nt. kaeladiski surve käenärvile. Tuleks teha uus rö. pilt kaelalülidest ja minna neuroloogi vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos
6748591
Neurodiagnostika

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: