Valu põlves, õlas ja reie esiküljel 28.04.24 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere

Käisin 2 kuud tagasi ortopeedi vastuvõtul, sest mul on pikalt olnud parema õla- ja põlvevalu. Aeg-ajalt on valus ka parema reie esikülg. Ortopeed soovitas pöörduda füsioterapeudi juurde, kus ma käisin. Nüüd kodus teen 3 korda nädalas neid harjutusi.

Viimasel ajal (3-4 nädalat) on reie esikülg pidevalt valus. Valu on nii liikumisel kui ka rahulikus olekus. Üsna häiriv on igapäevaselt selle valuga olla. Lisaks sellele on vasak käsivars valus (just küünarliigese juures) umbes 3 nädalat. Valu on just käe liigutamisel. Kelle juurde ma selliste valudega pöörduma pean? Kas neuroloogi, reumatoloogi või ortopeedi juurde? Perearst soovitas valuvaigistit võtta, kuid see ei ole aidanud.

Lisan siia väljavõtte, mille ortopeed kirjutas.
Põlvekedra kondromalaatsia, Õlavarre pöörajalihaste kõõluskätise sündroom.
Anamnees: Paar aastat parem õlg ja parem põlv valu teinud. 2022 sügisel ja 2023 sügistel tehtud õlast ja põlvest vastavalt röntgenogrammid- iseärasusteta. Öised valud. Obj. paremast põlvest ext-flex 0-0-135. Põlv stabiilne. Kerge krõpsatus anterolateraalses liigesepilus. PF valutu, kerge krepitatsioon. Puusaliigesest liikuvus vaba ja valutu. Paremast õlast AROM vaba. Pitsumistestid pos. Empty can ++. Kliiniliselt cuffi tendinopaatia ja põlves ilmselt PF ülekoormus. Soovitatud füsioterapeudi konsultatsioon. Kirurgilist ravi ei vaja.

Ette tänades

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Liigeste, lihaste ja kõõluste valudega tegeleb ortopeed. Tõenäoliselt kiiret paranemist oodata ei ole ja tuleb regulaarselt sooritada füsioterapeudi soovitatud harjutusi.

dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika