Peavalu silma taga 29.04.24 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Reede õhtul (26.04) hakkas järsku pea valutama, valu oli koondnud parema silma taha. Sellist asja on ka varem esinenud, umbers 2-3x aastas. Olen võtnud löökdoosina 2x25mg Dolmeni või 1,5 400mg Ibumaxi. Tavaliselt on see aidanud. Viimati talitasin samamoodi, aga ööga ei läinud paremaks ning vastu hommikut võtsin uue doosi. Ärgates veidi ka iiveldas, aga voodist välja saades muutus olemine okeiks. Lõunaks algas valu uuesti, kordasin doosi. Rohud ei võta valu ära, see on endiselt olemas, eriti alla vaadates. Sama päeva õhtuks liikukus valu parema silma tagant vasema taha, lisandus vasaku kõrva valu. Nüüd on esmaspäev, kaks täispäeva on möödnud, hommukut alustan rohuga, päevapoole valutab, aga kümnepallisüsteemis äkki 2-3, muidu 7-8. Kuhu ma peaksin pöörduma? Võib see migreen olla? Perekonnast esines seda emal.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist võib olla migreeniga, mis on üle läinud pingepeavaluks. Soovitan visiiti neuroloogi juurde.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika