seljavalu? 18.12.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Olen 17 a. tõstja.Seljavalude ägenedes ,selja all paremas osas ,püüdsin neid kõrvaldada koormuse vähendamisega.Kui see loodetud tulemust ei toonud siis käisin seljaarsti juures kes peale seljamassaazi ütles ,et homme on kõik korras tee ,mis tahad.Kuid see ei aidanud misjärel tegin 5x elektriravi-samuti kasutult.Otsustasin minna erakliinikusse Villa Medica Pärnus.Seal tegeles minuga manuaalterapeut, kes väänas ja surus selgroogu.Algul läks olemine nii valusaks ,et ei saanud mitu päeva kõndida.Nüüd mitu nädalat hiljem on see valu mis sain Villa Medicast kadunud aga see valu mis algul oli on ikka alles, lisaks veel valu kiirgamine paremasse jalga.Nullpunktis tagasi!Valu ise on selline ,et ei võimalda selga nõgusaks lükata.Saan kummardada ja tõsta ,aga ei saa teha liigutusi suunaga taha.Valu on terav ,torkiv ja asub selja allosas paremal ühes kindlas punktis ja ei kuskil mujal(kui välja jätta kiirgamine jalga!). Mida soovitate teie?Ise mõtlen praegu nõelravile.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Soovitan võtta haigusleht, lamada ca. 1 nädal kodus ja tarvitada valuvaigisteid nt. ibuprofeen . Kui samaviisi jätkate on võimalik tugev jalavalu ja pikk haigus.

Dr. Ain Pajos.
tel. 6 748 591