Ternespiim 19.04.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere
Olen 31+3 nädalat rase ja ternespiima eritub mul juba mitmeid kuid. Aga eile õhtul voolas mul seda tavapärasest rohkem ja ma tahtsin proovida rinnapumbaga, et kas tulebki palju ternespiima. Proovisin alla minuti ja tuli umbes supilusika täie ternespiima. Hiljem netist lugedes sain teada, et enne 37 nädalat ei tohi nibusid stimuleerida ja võib kutsuda sünnituse esile. Hirm on nüüd suur, et kas ma tegin nüüd sellega halba?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Ternespiima eritumine on raseduse ajal täiesti normaalne ja selle eritumine ning hulk on väga individuaalne. Kindlasti ei ole vaja selle hulka kuidagi kontrollida ega rinnapumbaga lüpsta.
Praegu jälgite oma enesetunnet ja loodetavasti on kõik hästi. Kui see lüpsmine oleks kuidagi emaka toonust tõstnud, siis see on tuntav 24 tunni jooksul. Peale seda enam toimet ei ole. Palun ärge seda enam tehke, sest seda kindlasti ei ole vajalik teha. Saate rinnahoidjas kasutada kaitsmeid, kui piima eritub rohkem , et rinnahoidja ei määrduks.