PAP test positiivne 18.03.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Sain vastuse ,et PAP test on positiivne aga see tekitab minus segadust kuna mul on viimased 10 aastat olnud üks püsipartner , meil.on mitu last ning rasedusega seoses on ka temalt võetud korduvalt analüüse kuid see on olnud negatiivne.
Siit tekib selline küsimus ,et kas mu partner, kui ta on käinud nii öelda ula peal, saab selle mulle anda edasi nii ,et ta ise sellesse ei nakatu?
Kas siis sugulisel teel või on kuskilt suudeldes saanud ja siis oraalseksi teel?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

HPV-sse võib nakatuda juba elu esimeses vahekorras, kuid see ei pruugi aastaid avalduda või ei avaldu kunagi. See on väga individuaalne. HPV-ga seotud rakumuutused võivad ajas avalduda seoses vanuse, immuunsuse languse, mikrofloora tasakaalu muutustega, suitsetamise kestusega.. See ei tähenda, et teie partner on hiljuti olnud teise partneriga. Keha võib ajas ise kergetest rakumuutustest ja HPV-st vabaneda, kuid see on eelkõige seotud kogu organismi immuunsuse tugevuse ja mikrofloora tasakaaluga. Oluline on regulaarne kontroll.