Pap analüüsi vastused 20.12.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Käisin pap analüüsi andmas ja vastused järgnevad. Arst ütles, et peaksin tulema lihtsalt aasta pärast korduanalüüsi tegema ja hetkel kõik ok. Endal jäi süda väga kripeldama ja kas tõesti ei peaks varem analüüsima andma?

HPV kõrge riski (16,18,31,33,35,39,45,51,52,56,58,59,66,68) RNA - POSITIIVNE

HPV 16 RNA - NEGATIIVNE

HPV 18,45 RNA - NEGATIIVNE

Proov on adekvaatne. Lameepiteeli pindmise ja vahekihi rakud. Nõrgalt düsplastilised lameepiteeli rakud. Esinevad endotservikaalsete rakkude kogumikud. Kokiline mikrofloora. Clue rakud. 112662005 ((LSIL) Lamerakuline intraepiteliaalne lesioon, low-grade)

Ette Tänades!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, HPV on positiivne ja PAP testis kerge düsplaasia,(LSIL) siis meie ravimjuhise järgi peab teostama kolpskoopia. Kui oleks PAP test korras, siis tõesti uus HPV +PAP oleks 1 aasta pärast. Kui kolposkoopia (vaadatakse mikroskoobiga ja võetakse proovitükk) on korras, siis korrata mõlemad analüüsid)HPV ja PAP 6 kuu pärast, lõplik jälgimistaktika sõltub kolposkoopia vastusest. DRKadastik