endotservikaalsete rakkude kogumikud 23.05.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Mulle еурешпünekotsütoloogiline uuring, mille tulemus on:
Materjal võetud emakakaelast. Proov on mitteadekvaatne. Hindamiseks pole piisavalt lameepiteeli rakke. Lameepiteeli pindmise ja vahekihi rakud. Esinevad endotservikaalsete rakkude kogumikud. 125154007 (Mitteadekvaatne materjal) Soovitame korrata Pap-test 2-4 kuu pärast tsükli keskel.

Mida tähendab - Esinevad endotservikaalsete rakkude kogumikud. Kas see on ohtlik?

Ette tänades

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere PAP test võib vahel mitteadekvaatne, kui pole saadud piisavalt materjali. Hetkel olev vastus pole ohtlik . lihtsalt pole saadud hinnata õigesti nagu juhises ettenähtud. Arvestades teie vanust , siis viimasel ajal sooviatatakse võtta hoopis vedelikupõhine HPV test ja kui seal viirus positiivne, siis tehakse automaatselt PAP test. Seega minge 2 -4 kuu möödudes arstile ja paluge võtta HPV test. Kui see korras, siis sellest piisab ja ei pea PAP testi tegema. Uus HPV testi aeg sel juhul oleks 5 aasta pärast. DRKadastik