diabeet 21.02.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, Küsimus selline olen 31ndalt rase ja arst määras täna insulini kuna mul vere suhkur hommikuti on 5,3 5,6 jne .
Ja insulini ühikuks on 6 .
Kas ma voin seda teha?
Ema ütles et see liiga kõrge ja sellise vähese tõusuga ei panda insulini . Mul ema peab tegema ühikus 4 ja kui tal on 15-18 veresuhkur.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Need on kaks täiesti erinevat olukorda Te olete praegu rase ja teil on gestatsiooni diabeet. Kui arst määras teile insuliini doosiks 6, siis täpselt nii tuleb ka teha. Veresuhkrut kontrollite nii nagu teid on õpetatud ja kui see on hommikuti alla 3, siis langetatakse doosi. Teil peab olema otsene kontakt diabeedi õega või sisearsti, endokrinoloogiga, et vajadusel temaga doosi suhtes konsulteerida. Raseduse ajal ei tohi hommikused veresuhkrud olla üle 5,1 ja ideaalis võiksid olla pigem 4,7-5,0.