Emakakaelavähi uuringu tulem 13.04.19 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Sain eile oma arstilt teada uuringu tulemused, mis on digilukku kirjutatud nii: Lameepiteelirakud: normipärased lameepiteelirakud, düsplastilised lameepiteelirakud Silinderepiteelirakud: proliferatiivsete muutustega. Lamerakuline intraepiteliaalne lesioon, high-grade (HSIL). Arsti vastuvõtule saan aga alles 6. mail. Olen väga mures ja ei suuda nii 6. maini kuidagi ära elada. Arst küll ütles, et üle muretseda ja pabistada hetkel ei ole vaja, aga tuleb teha kindlasti täiendavad uuringud. Ootaksin ka teie kommentaari selle olukorra kohta. Tänan!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 48-aastane

Broneerige mulle KOHE aeg veebiregistratuur.ee kaudu või helistage 6014331, vajate ikka kiiresti lisauuringuid ja tegutsemist.
Antibeebipillid lõpetage kohe, ärge järgmist pilli võtke, tegemist on üleminekueaga ja te ei vaja enam (hormonaalset) kontratseptsiooni, vajate onkoloogilist valvsust.
HSIL teie vanuses suure tõenäosusega lõpeb emaka kaela konisatsiooniga, mida kiirem, seda parem:
Eestis töötavad arstid peavad järgima Eesti Naistearstide Seltsi ravijuhendit
https://emakakaelajuhis.weebly.com/ge25aastaste-naiste-jaumllgimine-hsili-korral.html
HSILi korral on soovituslik kolposkoopiline uuring (B).
Jälgiv taktika Pap-testi või kaksiktesti kordamisega ei ole lubatud (B).
Mitteadekvaatse kolposkoopilise leiu korral HSILiga on soovituslik diagnostiline ekstsisioon linguga (B).

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee