Uuringu vastus 17.07.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Palun selgitage mulle lahti uuringu vastus, kuna oma arst on puhkusel ja enne augusti keskpaika ma talt vastust ei saa..
Iseenesest saan aru, et midagi hullu vist pole, aga paar asja tekitavad küsimusi lihtsalt (mis konkreetselt tähendavad..).

Kepiline mikrofloora. Neutrofiile vähe. Lameepiteeli vahe- ja pindmise kihi rakud. Tsütolüüs. Transformatsiooni tsoon pole haaratud.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 36-aastane

Eestis on EKVähi/emaka kaela vähi/ sõeluuringud 30-, 35-, 40-, 45-, 50-, 55-, 60-, 65-aastaselt.
Uue ENS Eesti Naistearstide Seltsi ravijuhendi järgi, mis on kehtiv alates 2.01.2021 on muul ajal muud uuringud. Tähtsaim uuring käesoleval hetkel on HPV, mida saab isegi SynLabist tellida:
https://minu.synlab.ee/toode/emakakaelavahi-riski-analuus-hpv-2
EMAKAKAELAVÄHI RISKI ANALÜÜS HPV
Unustasite kirjutada, kas tarvitate mingeid ravimeid: antibeebipillid, EVRA plaastrid, NuvaRing?
Ega pole kasutusel hormonaalsed vahendid /Mirena, Kyleena, Fleree, Nexplanon vms/?
Kahjuks olete vastusest saatnud osa, kuid see osa on korras, ei ole vähi kahtlust ja näitab hetkeolukorda tupe mikroflooras. Günekoloogias on tähtsaim menstruaaltsükli päev või ravimite toimepäevad/toimevabad päevad.
Kui soovite kaugnõustamist, siis kirjutage minu töömeilile glitter@naistearst.ee oma isikukood ja soov, siis saan täpselt vaadata analüüsi kirjeldust.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7