Gardasil vaktsiin ja rasestumine 07.03.19 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Käisin emakakaela konisatsioonil HPV16 tõttu. Peale oppi on tulemustes öeldud, et lõikepiirid on puhtad ja suur tõenäosus, et kõik viirusega nakatunud rakud saadi kätte. Käisin 7.märts Gardasil 9 vaktsiini tegemas. Teise doosi võin teha alates 8. Aprill. Kuna on suur soov rasestuda, siis kas võib sellega alustada peale teise doosi saamist aprillis ja kolmanda doosi teha peale sünnitust? Kui kaua peaks ootama peale teist doosi, et proovida rasestumist? Ootan teie tagasisidet, kas selline plaan on ohutu.
Tänan ette!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 27-aastane

Konisatsioon on tõsine manipulatsioon, hea, et nüüd korras ja lõikepiirid on puhtad. Olete tubli ja kiitus arstile, et kohe peale konisatsiooni alustasite HPV vaktsineerimisega. Tavapärane skeem on 0, 2, 6 kuul, kiireim 0, 1, 4 kuul, HPV vaktsiinid tuleks teha 1 aasta jooksul.
Meil on mitmeid patsiente, kes on rasestunud ja vaktsiinid on manustatud peale sünnitust. Tähtsaim, et kaitsete end uute võimalike HPV nakkuste eest. Kui rasedustest on positiivne, siis vaktsineerimine ei ole näidustatud, sest rasedaid ei ole uuritud eetilistel põhjustel. HPV vaktsiinidel ei ole avastatud ühtki kahjulikku toimet. Ideaalne oleks, kui teete 4 või 6 kuu jooksul kõik vaktsiinid ja kuna antikehad AK tekivad 1 kuu peale viimast vaktsiini, siis 1 kuu peale viimast vaktsiini.
Kui rasestute enne, siis jätkate peale sünnitust.
Akadeemiline info: http://www.esid.ee/cms/tl_files/failid/failid/HPV%20ohutus%202018.pdf
Papilloomiviiruse (HPV) vaktsiinid on ohutud

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee