Emakakaelavähi sõeluuring 13.09.17 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Käisin augustis emakaelavähi sõeluuringul, mulle pidi helistatama kui tulemused on teada, kuid siiani ei ole keegi mulle helistanud. Kas see tähendab, et kõik on siis korras? Muidu proovivõtja nägi ka punetust emakakaelal.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 40-aastane

Teie PAP sõeluuring on korras: negatiivne epiteeli kahjustusele ja vähimuutustele, see on kehtiv 3-5a.
Järgmised PAP sõeluurungud on 45, 50, 55.
Kõigil on soovitav end vaktsineerida emaka kaela vähki põhjustavate kõrgete riskide HPV viiruste vastu, mida varem, seda parem, vanuse ülemist piiri ei ole kehtestatud. Analüüside võtmine ei kaitse vähi eest, vähi eest kaitseb vähivastane vaktsiin. Hetkel parim HPV vaktsiin Gardasil 9.

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid