Vaksineerimine 14.03.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Kas cardasil 9 vaktsiini ajal on rasestumine riskantne

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 32-aastane

HPV vähiviiruste vastu vaktsineerimine on alati õigem kui vaktsineerimata jätmine ja haigestuda emaka kaela vähki. Oleme selliseid rasedaid ja sünnitusjärgseid naisi pika kogemusaja jooksul näinud.
Gardasil 9 manustamise ideaalne skeem on 0, 2, 6 kuul. AK tekivad üks kuu peale viimast vaktsiini ja kaitse on 30 aastat.
Rasedaid ei ole eetilistel põhjustel süvendatult uuritud. Kuid, kaasajal on soovitav rasedad vaktsineerida isegi Covid vastu või ohtlike viirushaiguste vastu, kui rase sõidab riskantsesse piirkonda. Veelkord: saadav kasu on kindlasti suurem.
Need, kes rasestuvad HPV vaktsineerimise ajal, siis nende vaktsineerimine lõpetatakse kohe peale sünnitust ikka samadel põhjustel.
36. menstruaaltsükli päeva hommikusest uriinist tehke apteegi rasedustest vastavalt juhendile.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7