HPV vaktsineerimine 23.01.18 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere dr. Väli

Olen 29 aastane naisterahvas. Günekoloogilisi kaebusi mul pole ja mingeid probleeme pole selles osas kunagi olnud. Pole üle- ega ka alakaaluline ja ei suitseta. Seksuaalelu ei ole kunagi olnud. Kas mul tasuks mõelda HPV vaktsineerimisele ja kui jah, siis millist vaktsiini peaksin eelistama?

Lugupidamisega

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Ise saate vaktsineerimise kohta lugeda www.vaktsineerimine.ee . Momendil on Eestis 3 vaktsiini,kõige uuem ja efektiivsm on ilmselt Gardasil 9,aga momendil on apteekides selle vaktsiiniga tarneraskused,Võimalik,et kohe laheneb, .Siis on veel Silgard (6,11,16 ja 18 tüve vastu) ja Cervarix (16 ja 18 tüve vastu).
Muidugi tasub mõelda vaktsineerimisele- olete ju nii noor.
Kõige efektiivsem on,kui immuunsus vaktsiiniga on tekitatud enne suguelu algust.
Edu soovides,Maie Väli