menstruatsioonitsükli häired 05.09.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Kasutasin suve algul Postinori tablette, aga mitte ülearu (2 tükki). Kaks kuud menstruatsiooni ei olnud. Umbes poolteist kuud pärast eelmist menstruatsiooni külastasin günekoloogi, kes ütles, et rase pole, põletikku pole, ja ultraheli all oli ka kõik korras. Kahe kuu pärast algas menstruatsioon - umbes nädal suhteliselt vähese veritsusega, siis tavaline, aga läbi ei saanudki ja on nüüdseks kestnud juba kuu aega. Olen 38, sünnitasin aasta tagasi (esmasünnitus). Millest see võoib olla?

Tänan ette vastuse eest!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Teie probleem tundub olevat tõsine ja vajate kindlasti kohest naistearsti konsultatsiooni, et selgitada menstruatsiooni tsükli häire põhjus ja vajadusel määrata ravi.

Võimalik, et on vaja ravida m.tsükli häiret kuid kindlasti vajate kaasaegset soovimatust rasedusest hoidumise meetodit ja ei tohi unustada ka seda, et vanuse tõustes on võimalikud hormoonide ümberkõlastused.

Postinor ei sobi kindlasti Teie vanuses.

Võite pöörduda minu vastuvõtule. Andmed avalehel.

Lugupidamisega,

Teie dr.G.Litter