Valulik seksuaalvahekord 13.03.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Mure on siis järgmine. Tunnen valu, siis kui mees siseneb tuppe, selline tunne on nagu midagi oleks ees või ruumi vähe. Oleme elukaaslased pea kolm aastat ja see mure on meid piinanud viimased 8 kuud, varem oli kõik korras. Ka varasemates seksuaalsuhetes pole seda probleemi esinenud. Günekoloogi juures käin regulaarselt vähemalt korra aastas. Ta on mulle varem öelnud, et tupp on kuiv ja limaskest õhuke. Oleme proovinud ka libestiga, kuid see ei ole absoluutselt aidanud. Rasedusvastase vahendina olen kasutanud Yasminelle pille(3.a), kuid alates eelmisest suvest võtsin neid vahepeal ebaregulaarselt(st unustasin mõned päevad võtta) ja nii vist mitu kuud isegi. Kas see võib ka olla minu valulikkuse ja tsüstide põhjustaja? Kuna see probleem on kestnud üsna pikka aega, olen hakanud vahekorda kartma ja sellest teadlikult hoiduma. Juba siis, kui mees üritab läheneda, lähen pingesse. Tänu sellele on ka igasugune isu seksi järele üldse ära kadunud. Sellest tuleb juba ka selline mõte, et kas on võimalik, et probleem on peas kinni hoopis? Kui nii on, siis ei oska kuskilt abi ka leida, kuna günekoloog mind muud moodi aidata ei osanud, kui öeldes, et tsüstid lähevad ise ära ja kasuta libestit.

Olen väga tänulik, kui oskate kuidagi aidata!

K.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Raske on midagi kirja teel aidata kui ise näinud ei ole.Kui Te tahate minu vastuvõtule aega saada,siis kirjutage minu isiklikule meilile maie.vali @kliinikum.ee.Kindlasti lisage isikukood ja elukoht.Usun,st saan teid märtsikuu jooksul vastu võtta Tartu Ülikooli Kliinikumi naistekliinikus,Puusepa tn 1a.Edu soovides,Maie Väli