Leukoplaakia häbemel ja pärakus 11.07.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Leukoplaakia diagnoositi okt.2022. Raviks oli salv, nime ei mäleta. Algul toimis, kuid nüüd peale helikobakteri kolmikravi tekkis candidoos ka veel. Raviks küünlad tuppe. 6 ööd ja see tehtud, kuid sügelus on väljakannatamatu. Jalgevshe punane, nahk õhuke, läikiv ja valusad lõhed. Usun, et seen tõmbus tagasi, kuid leukoplaakia vohab eriti vihaselt.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 68-aastane

Häbeme ja lahkliha leukoplaakia on krooniliselt kulgev ägenemistega raskelt talutav ja raskelt ravitav probleem. Esiteks peab olema veresuhkur ehk glükoos kontrolli all, suhkruhaigetel on probleem eriti väljendunud. Teiseks: intiimpiirkonda ja lahkliha tohib pesta vaid apteegi intiimpesugeelidega, küsige sügeluse vastast, n:
https://shop.hoiamed.ee/toode/intiimpesuvahend-ultracalming-sd-spetsiaalselt-diabeetikutele/
Dermoxen Ultra-calming SD – on ideaalne toode intiimprobleemide leevendamiseks naistele, kellel on diabeet. Diabeeti põdevatel naistel on kõrgenenud risk bakteriaalseteks ja seenhaigusteks, iseloomulik on ka tupekuivus ning sellest tulenev valulik seksuaalvahekord. Tootel on spetsiifiline ja õrn toime tupekuivuse vastu, aidates ennetada bakteriaalseid ja seenhaigusi. Kasutage toodet koos teiste DermoXen sarja toodetega nagu Vitexyl, Florexyl ja Lenitiva ja te olete astunud tubli sammu intiimpiirkonna heaolu kaitseks.
Veel on apteegis käsimüügis PruriGyne kreem.
Naistearstid ordineerivad nn tugevama kreemi retseptiga Linoladiol H-N.
Soovitan pöörduda ka dermatoloogile muude nahaprobleemide välistamiseks või raviks.
Eriti rasketel juhtudel on onko-günekoloogide poolt võimalik ka vulvektoomia operatsioon.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7