Tupeseen või põletik? 30.11.16 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Minul on pikemat aega juba mitu muret. Olen pidevalt hädas tupeseenega. Nüüd umbes kuu aega tagasi oli seen jälle platsis, kasutasin Femigeli, klotrimasooli ja Vagisan intiimpesugeeli. Läks paremaks, aga päris ära ei läinud. Siiamaani on palju valkjast voolust, tupp sügeleb. Täna tuli tupest pruune limaseid tükikesi. Millest see võib olla?
Samuti vaevab mind pikemat aega ka päraku ja selle ümbruse sügelus, ussid on välistatud. Kas ka see võib olla siis pärmseene vohamisest?
Pikemaajaline probleem on aga see, et 1,5-aastat tagasi sündis mul keisrilõikega laps. Peale seda on seksuaalvahekord väga ebamugav ja valulik. Käisin mais naistearstil uuesti ja tema ütles, et võivad olla liited, et need kaovad ajapikku ära. Siiamaani pole aga kadunud ja vahekorras olla on valus. Millest see võib siis olla?
On kirja pandud ka aeg naistearstile, aga aja sain alles jaanuariks. Kõige rohkem teevadki muret need pruunid tükikesed, mis täna tupest tulid. Menstruatsioon ei saa olla, kuna selleni veel aega.
Mainin ka ära, et kasutan ka YAZ antibeebipille.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 29-aastane

Sagedaseks tupe seeninfektsiooni kordumiseks loetakse olukorda, kui infektsioon kordub sagedamaini kui 1x 3 kuu jooksul, ing k recurrent; siis vajaksite uusi DNA PCR uuringuid tupest kandidiaasi paneelile ja ravi koos partneriga.
Keiserlõige on patoloogiline sünnitus, kuid valulikku vahekorda ehk düspareuuniat see kindasti ei põhjusta.
Kirjutage üles antibeebipillide tarvitamise algus: kuu ja aasta ning viimased 7-pillivaba päeva.
Saatke minu töömeilile glitter@naistearst.ee oma isikukood, leian aja, kui olete lapsehoolduspuhkusel, siis T 13.12.

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid