emakakaela eemaldamine 06.06.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Emakakaela polüüpide ja emaka müoomi tõttu tõttu soovitab minu günekoloog emaka eemaldada. Kas emakakaela eemaldamine muudab naise seksuaalanatoomiat ja võib seetõttu probleeme tekitada?

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Kui emakakael jääb alles (eemaldatakse ainult emakas), siis jääb tupes anatoomia endiseks ning Teie ja Teie partneri seksuaalelu jääb endiseks. Emakakaela eemaldamisel koos emakaga muutub tupe lõpposa. Seksuaalelus ei tohiks ka selline operatsioon põhjustada Teile olulist muutust, sest enamus tupest ja kliitori piirkond (kui kõige tundlikum erogeenne tsoon) jääb operatsioonist puutumata. Teie partneri jaoks ei pruugi olla üldse mingit muutust.
Edu Teile soovides Aire Sekavin