HPV 18, 45 05.04.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

HPV 18, 45 positiivsed.
1) Emakakaela konisatsioon planeeritud. Kuidas peale seda hoidud viirusga nakatumisest?
2)Kas kondoomi kasutamine välistab partneri nakatamise? Kuidas partnerit kaitsa kuni opini?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Kondoom ei kaitse 100% HPV nakkuse eest. Kuni operatsioonini elate oma tavapärast elu nagu seni. Partneril reeglina midagi ohtlikku ei ole. Teie emakakaelal teoststakse vähieelse seisundi tõttu haigestunud osa eemaldamine, et antud muutustest ei areneks vähki. Peale operatsiooni on kindlasti soovitav vaktsineerida nädala jooksul Gardasil 9 vaktsiiniga skeemi järgi, mis aitab kaitsta allesjäänud emakakaela, et sama olukord ei korduks.