Kipitus peale vahekorda 26.09.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Lgp. Dr. Litter,

Viimane kuu aega on mul peale vahekorda kerge kipitus tupeava ümbruses ning tupeava oleks justkui "kinni paistetanud". Kipitus möödub umbes tunni aja jooksul, kuid nö. paistetusega läheb mõnevõrra kauem. Oman üle aasta sama partnerit ja varem pole vahekord mingil määral ebamugavust ega valu tekitanud. Rasedust väldime pillide abil ning tupekuivust küll kurta ei saa. Hiljuti, tõsi küll, avastati mul seennakkus, mille tupeküünalde (Klotrimasol) -ja tablettidega ka kõigi eelduste kohaselt välja ravisin. Kipitus ja nö. paistetus tekkisidki esimest korda seennakkuse ajal. Kuid, miks ei ole see siiani kadunud? Muul ajal tundub seal all kõik korras olevat, aga peale vahekorda on jälle kerge kipitus, mis paneb muretsema.. just tupeavas. Arst ei osanud sellele mingit seletust anda, arvas, et see on küünaldest, aga nende kasutamisest on juba nädalaid möödas.

Ette tänades,

Stella (20)

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Tere Stella !

Loodan, et tupeseen on Teil hetkel remissioonis, ei ole äge. Kasutades pille, võib ägenemine olla sagedamini. Vahekord on üks ägenemise põhjustest koos pillidega. Tupeesik on ka nn. "traumaatiline ala".

Soovitused:

-kasutage koos partneriga intiimseepi Dercome Femme

-määrige enne vahekorda tupe sissekäigule lubrikanti- Gleitgelen

-järgmise seeninfektsiooni kordumisel tuleb kaaluda ravi koos partneriga

-valige vähemtraumaatiline "taktika" kaebuste ajal

-peale vahekorda on soovitav seeninfektsiooni kreemi määrida tupeesikule

Vahel võivad ravimid kõrvaltoimete tõttu ebamugavusi põhjustada.

Teile partneriga jätkuvalt häid suhteid soovides,

naistearst G.Litter