naise vooluse ja mehe psoriaasi vaheline seos 26.01.05 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen kuulnud mingisugust legendi, kuid küsiksin Teilt kui professionaalilt, kas jutul on ka tõsi taga: nimelt kas naise vooluse ja mehe võimaliku psoriaasi vahel on olemas seos? Mehel aeg-ajalt ägeneb jalal olev punane laik (arst arvas, et tegemist on psoriaasiga). Olen pannud tähele, et samal ajal tunneb ta ebamugavustunnet ka suguelundil (kipitus, lööve). Ja seejärel peale vahekorda on ka minul tupes kipitus ja voolus. Kas siin on mingi seos või on see pigem minu isiklik tupeseene probleem, mis viimastel aastatel tihti välja lööb? Kas minu tupeseene ägenemise võib põhjustada mehe psoriaas? Tänan.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Kui mehe psoriaatiline lööve esineb peenisel, siis see võiks küll ägestada teie tupeseent. Kui psoriaas on jalal, siis ei peaks olema sellega seost. Tupeseen on põhjustatd väga paljudest faktoritest, isegi stress olukord on üks vallandajaid. Kui mehel on kipitus perioodiliselt, siis soovitaks kasutada vahekorra ajal kondoomi. Dr Kadastik