Tupe kipitus 23.10.17 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Juba mitmendat nädalat läheb tupeava peale vahekorda paiste ning esineb tugev kipitus ning punetus. Pissimine ka valulik. Mõne tunni möödudes see jälle kaob. Voolus on kollakas ning tükiline. Milles võib olla probleem? Kas peaksin kindlasti pöörduma naistearstile või saab seda ravida ka lihtsalt mingi kreemiga/küünaldega?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 22-aastane

Tegemist on tupeseene ägenemisega peale vahekorda, postkoitaalse traumaga ja düspareuuniaga, mis kõik on enamasti seotud elustiiliga, ka nn "mesinädalate põletikuga".
Apteegi käsimüügist saate osta intiimpesugeeli Lactacyd sensitive, Klotrimasool kreemi, mida kasutada 2x päevas kaebuste kadumiseni, ecocillin.ee lehelt saate lisainformatsiooni, asetage Gl Ecocillini tupekuulikesed tuppe ja tarvitage Ecocillin tablette suu kaudu, vajadusel kasutage apteegi libesteid.
Kui kaebused nädalaga ei möödu, siis kontrollige oma pereõel veresuhkur, ferritiin ja hemoglobiin.
Uuringud ja analüüsid vajalikud naistearstil, kui kaebused ei ole möödunud ning peale uuringuid vajalikud retseptiravimid.
Kindlasti vaktsineerige end HPV emaka kaela vähki põhjustavate kõrgete riskide viiruste vastu.

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid