ootamatu suur voolus 11.01.05 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, umbes 5 päeva tagasi tekkis mul ootamatult kohupiimataoline voolus. Ei oska välja tuua mingit toitumisharjumuse muutust, stressi või sugulist kokkupuudet (püsisuhe on just lõppenud, see on ainuke suur muutus elus ja eks mingi okas on tasakesi hinges, aga stressiks seda ei nimetaks). Proovisin sellist abi, et panin õhtuti näpuotsatäie mett tuppe. Nüüdseks on voolust oluliselt vähemaks jäänud ja ka tükkide hulk on vähenenud. Täna õhtul proovin ka paiselehe lehe istevanni (lugesin ravimtaimede atlasest, et see on sellisteks puhkudeks sobilik). Samuti pidi kummel sobima.
Minu küsimused, et millest võib olla tekkinud selline ootamatu suur voolus ja mida arvata sellistest loodusravi meetodist, mida kirjeldasin? Kas oskate soovitada midagi muud?
Lisainfoks, et antibeebipille ei tarvita juba 2,5 aastat ja munasarjades on olnud tsüste, mille hulk aasta tagasi ka vähenema hakkas nii et ca 7 kuud tagasi kontrollis käies pidas arst olukorda heaks. Olen 26-aastane.
Aitäh!

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Tõenäoliselt on Teil tegemist häbeme ja tupepõletikuga,mille põhjustajaks on pärmiseened.See esineb ca 75% naistest See ei ole sugulisel teel leviv haigus,sest pärmiseeni on ka normaalses tupe mikroflooras.Põletikutunnused tekivad siis,kui pärmseente hulk tupe mikroflooras on suur.Loodusraviga olen ma päri,aga paluge perearstil välja kirjutada 1 kapsel FLUCONAZOLi 150 mg ja võtke see suukaudselt ühekordse annusena sisse.Samuti soovitan kanda puuvillast pesu ning piirata süsivesikuterikka toidu tarbimist.Edu soovides,Maie Väli