Ära jäänud menstruatsioon ja pidev limane voolus 08.11.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Küsimus selline. Viimane menstruatsioon oli septembris. Päevad käivad enam vähem regulaarselt siiani. Esineb mõne päevast kõikumist. Oktooberis päevad aga ei hakanud. Rinnad läksid küll valusaks ja oli ka ovulatsiooni aeg kui eritus voolus. Rindade tundlikus kadus ära aga voolus jäi ja siiani pole päevad hakanud. Nüüd juba vahe 47 päeva. Voolus on päris suur ja häiriv. Mitu pesukaitset läheb päevas. Voolus läbipaistev ja ei lõhna halvasti. Nüüd ongi mure miks päevad pole hakanud ja millest see voolus? Kas võib olla et päevad hakkavadki ära lõppema. Mu emal lõppesid ka enne 45dat eluaastat. Või on mingi põletik ligi hiilinud. Rase ka ei ole. Vahekorras pole väga pikalt ka olnud. Lisan veel et on olnud üsna stressi rohke perjood augustist saadik.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Olete noor 43 aastane naine ja suure tõenäosusega pole tegemist algava menopausiga. Väga harva on menopaus enne 45ndat eluaastat. Tsüklihäirete põhjusi on erinevaid, üks nendest on kindlasti ka stressirohke periood elus. On võimalik, et üks tsükkel jääb vahele. Läbipaistev voolus viitab ovulatsiooni perioodile ja järgmine menstruatsioon võib seega alata paari nädala jooksul. Kui menstruatsioon ei alga või kui ka edaspidi hakkavad korduma ebakorrapärased pikad tsüklid, siis pöörduge arsti poole täpsemateks uuringuteks.