menstruaaltsükkel 09.12.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Alustan kaugemalt. Kolm päeva enne tsükli algust käisin veredoonoriks. Tsükkel õigel päeval ei alanud, ehkki iseloomulikud valud alakehas olid täiesti olemas. Ka järgmisel päeval ei alanud. Ülejärgmisel päeval suurenesid valud, nagu oleksid päevad lõpuks ometi peale hakanud (hilinemisel on valud tavalisest suuremad). Üle-ülejärgmisel päeval on tunne, nagu päevade ajal ikka, aga mida pole, on veri. Rasedustesti pole ma veel teinud, lükkasin järgmisele päevale - so neljas päev pärast eeldatavat tsükli algust.
Nüüd küsimus. Kas selline veretu tsükkel võib johtuda näiteks veredoonorlusest? Või pean eeldama lisatriipu rasedustestil?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Doonoriks olemine ei põhjusta menstruatsiooni puudumist. Soovitan teha rasedustesti.
dr. Katrin Seemen