mestruaaltsükkel 06.01.09 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mul on ees lennureisid. Samal ajal menstruaaltsükli järgi mul peab algama mestruatsioon (menstruaaltsükkel regulaarne). Kas on võimalik mingi vaheditega lükkata edasi menstruatsiooni alguse (vähemalt nädalaks), et see ei algaks lennu ajal. Kui jah, siis kas need preparatid on retseptiravimid või mitte.
Tänan.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

saab kasutada rasestumisvastaseis pille skeemi järgi. Peate pörduma günekoloogi poole Pillidi on retseptiga. dr kadastik