steriliseerimine 09.10.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen 40 aastane. Viimasel poolel aastal on tsükkel olnud ebaregulaarne Käisin emka puhastusel ja mul on 4 cm munasarja tsüst.Enne viimase spiraali panekut (2 aastat) tagasi proovisin mitut hormoontablette,kuid ei sobinud.Nüüd on spiraal eemaldatud ja tahaksin teada steriliseerimisest,millised ebameeldivused võivad sellega kaasneda(kuidas toimib menstruaaltsükkel)

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
1. Steriliseerimine on lubatud üle 35-aastastele.
Võiksite lugeda "Raseduse katkestamise ja steriliseerimise seadust", dets. 1998.
2. Steriliseerimine naistel on munajuhade läbitavuse katkestamine. Kaasajal koaguleerimine ja läbilõikamine laparoskoopiliselt.
Munajuhad on vaid munaraku ja spermatosoidi transpordiks.
3. Munasarjade töö jääb endiseks, sest hormoonid erituvad vereringesse.